Súdnictvo

 


Vincent Lambert, 42 ročný, bol v trvalom vegetatívnom stave od úrazu motocyklom pred 11 rokmi.
Lekári mu prestali dávať životodárnu podporu minulý týždeň po právoplatnom rozhodnutí najvyššieho odvolacieho súdu vo Francúzsku.
Eutanázia je vo Francúzsku ilegálna, ale lekári môžu umiestniť nevyliečiteľne chorých do hlbokej sedácie.
Prípad pána Lamberta...


Pápež dnes prijal vo Vatikáne delegáciu Medzinárodnej komisie proti trestu smrti. Poďakoval všetkým jej členom za vykonanú prácu v záujme všeobecného zrušenia tejto krutej formy trestu. Každý život je posvätný a ľudská dôstojnosť musí byť zachovaná bez výnimky, zdôraznil pápež František.

Dcéra Asie Bibiovej Eisham sa v krátkom videu poďakovala všetkým, ktorí sa modlili k Bohu za oslobodenie jej matky. Podľa posledných informácií z Pakistanu dvaja z extrémistických islamských lídrov, ktorí po oslobodzujúcom verdikte pre Asiu Bibiovú vyprovokovali v krajine násilnosti, budú čeliť obvineniu pred súdom.

Uznanie akéhokoľvek zväzku iných osôb za manželstvo je degradovaním prirodzenosti a degradovaním jedinečnosti manželstva. Myslí si to predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský. Reagoval tak na stanovisko Generálneho advokáta v prípade Coman C-673/16 pred Súdnym dvorom EÚ, ktoré bolo zverejnené v januári 2018.