Osoby s kontroverznou povesťou

 

Podľa zväzku spis registračné číslo 28 209 obsahoval celkovo 28 strán, pričom str. 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21- 24, 25, 26 boli (údajne) dňa 7. 12. 1989 zničené! Ale boli naozaj zničené, alebo nimi exagenti ŠtB vydierajú predsedu KBS a používajú ho na boj proti "reakčným" kňazom, biskupom, laikom a katechétom?...

Nadácia Slovakia Christiana podala 16.8.2019 trestné oznámenie v súvislosti s medializovanou kauzou konzumácie drog predsedom politickej strany Progresívne Slovensko Michalom Trubanom. Ten na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom priznáva užitie drogy LSD, ako aj viacnásobné užitie marihuany.

Prezident SR Ivan Gašparovič prijal demisiu ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča. Za nového ministra zdravotníctva vymenoval súčasného riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave Richarda Rašiho. Odchod Valentoviča z funkcie sa podľa tlače tento týždeň očakával. Hlavným dôvodom má byť Valentovičovo zhoršené zdravie. Premiér Robert...

Nový podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) sa v pondelok vzdal mandátu primátora Košíc. Plnenie úloh primátora prevzal na základe jeho poverenia viceprimátor Martin Petruško.

Na Magistráte mesta Košice boli definitívne vyhodnotené ponuky zo "súťaže" na predaj 29% podielu akcií KOSTu. Komisia menovaná poslancami mesta Košice v pomere hlasov 4:1 odsúhlasila "víťaza" tejto verejno-obchodnej súťaže, ktorým sa stala česká AVE SR Východ a.s. s ponukou 4,61mi. €.