ctihodní, blahoslavení, svätorečení ...

 

Pri poludňajšom stretnutí s veriacimi v nedeľu 19. mája pápež František pripomenul novú blahoslavenú Guadalupe Ortizovú, laičku Opus Dei, ktorá bola v predchádzajúci deň blahorečená v jej rodisku Madride. Obradu predsedal kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov.

Cirkev dnes v alžírskom Orane vyhlásila za blahoslavených 19 mučeníkov z obdobia rokov 1994-1996. Okrem niekdajšieho biskupa oranskej diecézy Pierra Claverieho z rádu dominikánov je v skupine 12 mužov a 6 žien z rozličných reholí. Siedmi trapisti z Tibhirine sú dobre známi aj z francúzskeho filmu "O bohoch a ľuďoch".

Bratislava 19. júla (TK KBS) V dňoch 31. 7. - 2. 8. 2018 bratia františkáni v Bratislave pozývajú na slávenie Porciunkuly - sviatku Panny Márie, Kráľovnej anjelov. Tento rok bude mať tento sviatok podobu duchovnej prípravy a pozvania Bratislavčanov na blahorečenie Anyy Kolesárovej s hosťom - Pavlom Hudákom. Prinášame program slávenia.

Rímska diecéza začala proces blahorečenia mladej Rimanky Chiary Corbella Pertillo, ktorá obetovala život, aby priviedla na svet svoje dieťa. V tehotenstve jej bola diagnostikovaná rakovina jazyka, avšak pre to, aby zachránila svoje dieťa, začala s agresívnou liečbou až po pôrode. Umrela v roku 2012, rok po narodení svojho tretieho dieťaťa...

V nedeľu 14. októbra 2018 bude vo Vatikáne svätorečených sedem osôb. Okrem pápeža Pavla VI. či arcibiskupa San Salvadoru Oscara Romera bude medzi nimi aj mladý taliansky laik Nunzio Sulprizio. Oznámil to dnes pápež František pri riadnom verejnom zasadaní konzistória vo Vatikáne.