Posledné jubilejné podujatia v Ríme budú patriť väzňom a bezdomovcom

05.11.2016

Vatikán 3. novembra - V najbližších dňoch sa vo Večnom meste uskutočnia záverečné podujatia v rámci Mimoriadneho svätého roku milosrdenstva, a to Jubileum väzňov a Jubileum bezdomovcov. Dnes ich v Tlačovom stredisku Svätej stolice predstavili predseda Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu Mons. Rino Fisichella a podsekretár Rady Mons. Graham Bell.

V rámci Jubilea väzňov, ktoré prebehne počas tohto víkendu v dňoch 5. - 6. novembra, bude môcť vôbec po prvý raz navštíviť veľký počet väzňov z Talianska a iných krajín Baziliku sv. Petra, povedal Mons. Fisichella. Na tomto podujatí sa s väzňami zúčastnia aj ich rodiny, väzenskí kapláni, väzenská polícia, ako aj asociácie, ktoré poskytujú pomoc vo vnútri a aj mimo väzníc. Svätý Otec František bude spolu s nimi sláviť v Bazilike sv. Petra nedeľnú eucharistiu o 10. hodine.

O týždeň neskôr sa bude konať Jubileum bezdomovcov resp. "sociálne marginalizovaných". Začne sa v piatok 11. novembra a vyvrcholí v nedeľu 13. novembra a očakáva sa na ňom približne šesťtisícová účasť. Aj pri tejto príležitosti bude Svätý Otec sláviť v nedeľu svätú omšu o 10. hodine vo Vatikánskej bazilike. Ako uviedol Mons. Fisichella, na Jubileu bezdomovcov očakávajú aj účastníkov zo Slovenska, spolu s ďalšími krajinami ako Francúzsko, Nemecko, Portugalsko, Anglicko, Španielsko, Poľsko, Holandsko, Maďarsko, Chorvátsko, Švajčiarsko a prirodzene aj Taliansko.

V spomínanú nedeľu 13. novembra sa zatvoria sväté brány po celom svete, s výnimkou Svätej brány Baziliky svätého Petra, ktorú Svätý Otec osobne zatvorí na slávnosť Krista Kráľa v nedeľu 20. novembra. -bp-

Kňaz Peter Gombita beží z Košíc do Vatikánu ultramaratón za chudobných