Dcéra Asie Bibiovej sa teší na objatie s mamou, násilníkov čaká súd

14.11.2018

Dcéra Asie Bibiovej Eisham sa v krátkom videu poďakovala všetkým, ktorí sa modlili k Bohu za oslobodenie jej matky. Podľa posledných informácií z Pakistanu dvaja z extrémistických islamských lídrov, ktorí po oslobodzujúcom verdikte pre Asiu Bibiovú vyprovokovali v krajine násilnosti, budú čeliť obvineniu pred súdom.

Aj tieto slová vyslovila 18-ročná Eisham vo videu publikovanom Pápežskou nadáciou ACN (Pomoc trpiacej Cirkvi). Najvyšší súd Pakistanu 31. októbra zbavil Asiu Bibiovú viny po tom, ako 9 rokov strávila vo väzení odsúdená na trest smrti na základe falošného obvinenia z rúhania. Z väzenia bola fyzicky prepustená 7. novembra, pričom vláda informovala, že neopustila Pakistan. Medzičasom pakistanský súd prijal trestné oznámenie na hlavných predstaviteľov dvoch extrémistických strán. Khadim Hussain Rizvi, vedúci strany Tehreek-e-Labbaik Pakistan, a Maulana Fazal Urman, šéf strany Jamiat Ulema-e-Islam sú obvinení zo zrady, vyhrážkam proti najvyšším predstaviteľom štátu, armáde a sudcom, a z podnecovania k násiliu pri protestoch, ktoré nasledovali po oslobodení Asie Bibiovej. Pred súd majú predstúpiť 12. novembra.

"Ešte som sa nestretla s mamou, ale som šťastná, že bola oslobodená. Keď sa stretneme, určite ju veľmi silno objímem a budem plakať spolu s ňou."