Anton Chromík o kauze: Coman

08.06.2018

Milí priatelia,
prednedávnom sme písali, že máme indície, že manželstvo muža a ženy čelí ohrozeniu zo Súdneho dvora Európskej únie. Ako to dopadlo? Tak ako sme predpokladali. Súd všetkým krajinám EÚ oznámil, že pojem manžel je právnom predpise je "rodovo neutrálny". Štáty musia uznať manželstvo osôb rovnakého pohlavia pre účely pobytu na území členského štátu. Čo bolo v rozsudku nebezpečné?

Keď štáty EÚ prijímali túto smernicu neschvaľovali manželstvo osôb rovnakého pohlavia. Súd rozhodol naopak. To sa volá súdna tyrania.

Keď štáty tvrdili, že to zasahuje do ich národnej identity. Súd povedal, že nezasahuje. Toť vsio. Súd má pocit, že lepšie ako národ vie, čo je jeho národná identita. Štáty sa odvolávali aj na svoju výhradu verejného poriadku. V právnickom žargóne to znamená právo suverénneho štátu zabrániť takým dôsledkom medzinárodného práva, ktoré by boli proti morálnym zásadám na ktorých štát musí trvať. Súd škandalózne napísal, že výhrada verejného poriadku podlieha kontrole inštitúcií EÚ. Pomaly ale isto sa stávame guberniou.

Ako perličku na záver si súd neodpustil nesprávny výklad rozsudkov iného súdu s tvrdením, že vzťah osôb rovnakého pohlavia patrí pravdepodobne k právu na rodinný život.
Zatiaľ ide o malý kúsok, úplne jasne nie o posledný. Salámová metóda.

Vladimír Palko napísal, že je to taký malý augustík 68. Áno je to ideologická kolonizácia. Otázkou je, čo urobíme? Necháme si to? Ja by som to tak nenechal. Ani vy určite. Navrhneme našej vláde, aby žiadala zmeniť predpisy EÚ, aby toto možné nebolo. Dáme vedieť hneď ako to budeme mať pripravené.

Kto má chuť čítať viac právnický blog nájde ho tu: blog.postoj.sk/33838/sudny-dvor-eu-z...
Nezabudnite však, že to pekné (naše deti a rodiny) ukážeme v deň Gay pridu na pochode Hrdí na rodinu 14/7/2018 o 14:30 v Bratislave. (viac na stránke hrdinarodinu.sk). Žiadna zlá vec nás nezastaví robiť dobré veci a milovať svoju rodinu.

S úctou
Anton Chromík
Predseda
Aliancia za rodinu
Aliancia za rodinu | Gorkého 15, 811 01 Bratislava, bankové spojenie SLSP a.s., č. ú. IBAN: SK7509000000005052725743